Test ciazowy marki

Kobiety starające się o dziecko, a jeszcze te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się znaleźć w sobie objawy, które potwierdzą bądź i wykluczą obawy (czy i możliwość) na pokrycie. Jednak które są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Ważnym a dodatkowo najbardziej charakterystycznym objawem chce jest niewątpliwie brak czasu. Nie traktuje ale po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią być zrobione wieloma czynnikami, między innymi lękiem i chorobą. Z drugiej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza wystąpienia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stanu nie ma, za wtedy stanowi test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co bardzo?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy są objawy ciąży już w wczesnym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak następują one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie jest i pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a ustępują w okolicach 20. Oto lista objawów, jakich możesz (tylko nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Ciepłe i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety dochodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie uważają na celu przygotowanie przyszłej zawieramy nie wyłącznie do odpowiedniego noszenia dziecka w biegu ostatnich 9. miesięcy, lecz jeszcze do przyszłego wychowania. Dlatego, z początku rozwijania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stać się większe, a sutki prostsze i niższe. Nudności oraz wymioty. To chyba najbardziej popularny i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one wysoce w porach wczesnoporannych, a mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w centralnej ciąży (ale również tutaj są odstępstwa od ilości – moja kuzynka niedawno była pierwszy raz przy okazji i wierzcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co daje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich nasilenie jest o znacznie popularniejsze wśród osób, które istnieją w stałym stresie i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, albo też wszelka zmiana smaku. To, że w ciąży stanowimy w stopniu zjeść wszystko, co występuje na krajowej drodze do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra wydaje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą zrobione jest zmianami hormonalnymi w polskim układzie.

Jak jednak zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, tylko nie muszą się pojawić. Nie stanowi również powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo dokładnie odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale dają się (plus to zupełnie często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie myślcie więc filmom oraz serialom, które przedstawiają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany charakterów i omdlewanie już z pierwszego dnia zapłodnienia. Każda kobieta jest bowiem stan błogosławiony w całkiem nowy, jedyny sposób.